SAP Setup Tablo Silme ve Doldurma

SAP’de standart tablolarda setup silme ve doldurma işlemleri için SBIW işlem koduna girin. Aşağıdaki gibi BW > PI > Lojistik > Veri çekme yapıları yönetimi > Başlangıç durumuna getirme şeklinde ilerleyin.

Öncelikle setup tablosu silmek için Yeniden oluşurma tabloları içeriklerinin silinmesini tıklayın. Tıkladığınızda işlem koduna sağ aşağıdaki ok dan baktığınızda LBWG işlem koduna yönlendirildiğinizi göreceksiniz.

Blog_Setup.png

Silme işlemi için aşağıdaki gibi gelen ekranda hangi veri kaynağı uygulamasını silecekseniz onun uygulama numarasını yazmanız lazım. Mesela teslimat kalem verilerinin olduğu 2LIS_12_VCITM ın setup tablosunu silelim. Veri kaynağındaki 11, 12 şeklindeki numaralar ECC deki bu uygulama numarasına eşittir. Numarayı yazıp F8 e basın ve çıkan uyarı mesajına tama diyip geçin.

Blog_Setup.png

Setup tablosunu boşalttıktan sonra şimdi doldurmaya sıra geldi. Doldurmak için yazının ilk ekran görüntüsündeki gibi yeniden oluşturma tabloları doldurulması nın altından  ilgili modülü seçin. Aşağıda 3 ana veri kaynağının işlem kodunu veriyorum. Ama SBIWden de direk seçimler yaparak aynı ekrana gidebilirsiniz.

Teslimat 2LIS_12_VCITM OLI8BW
Sipariş 2LIS_11_V_SSL OLI7BW
Fatura 2LIS_13_VDITM OLI9BW
Satınalma 2LIS_02_SCN OLI3BW

 

Setup doldurma ekranında aşağıdaki gibi belge bazlı doldurabiliyorsunuz.  Çalışma adı kısmına herhangi bir metin girin. İptal tarihine de ileri bir tarih verin. Sonrasında çalıştırın.

 

blog.png

 

Doldurduğunuz setup tablosundaki belgenin kayıtları geldi mi diye RSA3 den kontrol edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s