IDT Session Yoğunluğunu Azaltma

Sorun :

WEBI raporunu kullanıcılar her çalıştırdığında CMC‘deki Session kısmında hem 1000 in üzerinde kullanıcı oluyor hem de bir kullanıcının BO da birden fazla oturumu oluyor. Şişen kullanıcı sayısı ile birlikte hem raporlar daha da yavaşlamaya başlar hem de kullandığınız PORTAL veya BI da yoğunluk olur.

Çözüm : 

Kullanıcının BI’da raporu her çalıştırdığında raporun arkasındaki UNIVERSE katmanından sql sorgusu / bex raporu / sap tabloları tetiklenir. Her yenile butonunda arka planda yeni bir oturum açılır ve universe den kaynağa yeni bir connection tetiklenir. Bu gereksiz connectionlar da CMC deki sessionların şişmesine sebep olur. İş Universe ünüzdeki Relational Connectiondaki bir ayara bakar.

Webi raporunuz Information Design Tool (IDT) veya Universe Design Tool (UDT) ile yapılmış olabilir. Ama çözüm aşağıdaki gibi tektir.

Relational Connection ınız üzerinde edit butonuna basın. Aşağıdaki ekranı görene kadar next e tıklayın. Aşağıdaki ekrana geldiğinizde Connection Pool Mode kısmını Disconnect after each transaction olarak değiştirin. Bunun anlamı kullanıcı raporu her çalıştırıp ekranı kapattığında oturumu otomatik olarak kapatılacak ve CMC de de askıda kalmayacak.

Blog_Connection.PNG

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s