BO Raporunun Tekrar Otomatik Tetiklenmesi

SAP BO’da publication tipinde oluşturduğunuz webi raporunuzu diyelim her sabah 6 ya otomatik gönderime kurdunuz. Ancak 6 sıralarında mail exchange sunucusu patlar veya bo sunucusunda servicelerden biri durur her şey olabilir ve raporun tetiklenmesi hataya düşer. 5 dk sonrasında tekrar gönderilse rapor gidecek ancak kim tetikleyecek ?

BI Launch Pad‘de böyle bir seçenek göremezsiniz ama CMC ‘de (Central Management Console) görebilirsiniz. CMC’de BO sunucunuzda bulunan ek sunucuları, servisleri, bo sistemdeki tüm kullanıcı ve grupları, universeleri, olap connectionları görüp yönetebilirsiniz.

WEBI raporunun başarılı bir şekilde gönderimi sağlanana kadar devamlı tetiklenmesi ayarını yapmak için CMC’de Klasörler (folders) klasörüne gelin. Raporunuzu klasörler arasında bulun. Sağ tıklayıp schedule a tıklayın.Blog - CMC Retrieve Report Schedule.PNG

Yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi Recurrence kısmında otomatiğe ayarlayacağınız zaman dilimini seçin ve Number of retries allowed kısmına failed e düşüp hata aldığında kaç kez daha göndermeyi denemesi gerektiği sayıyı yazın. Altındaki retry interval in seconds kısmı da kaç saniye sonra tekrar raporu göndermeyi deneyeceğini belirten kısımdır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s