BO Kullanıcılarında Sorguların Yetkilendirilmesi

BO kullanıcılarınızdan bazıları analyzerda bazı sorguları çektiğinde Uygulanabilir veri alınamadı hatası alıyorsa o sorguya o kullanıcının yetkisi yok demektir.

Zaten bunu o kullanıcı analyzerda sorguyu teknik ad ve tanımda arattığında çıkmamasından anlayabilirsiniz. Kullanıcı bazlı sorgu yetkisinin verilmesi BW’daki PFCG işlem kodundan yapılmaktadır. Öncelikle su01 de kullanıcının rollerine bakmalı. Birden fazla rolü varsa en yaygın olarak kullanılan rolün üzerinde çift tıklayın. PFCG ekranına otomatik olarak pencere açılacak. Orada değiştir ile girip yetkilendirme menüsüne tıklayın. Yetkilendirme verilerini güncelle butonuna tıklayın.

Sonrasında gelen sayfada Business Information Warehouse listesindeki Business Explorer Components ve Business Explorer Components : Enhancements to the Owner listesine aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğim alanlara sorguları ekleyin.

Blog - PFCG.png

Zaten Name (ID) of reporting components  kısmında çift tıklayınca liste açılacak. Listeye sorgu teknik adlarını ekledikten sonra kaydedip üst ekran görüntüsündeki gibi Yetkilendirme (Authorization) menüsündeki Üret (Generate) butonuna tıklayın.

Kullanıcı tekrar denediğinde daha önceden erişemediği sorgulara eriştiğini göreceksiniz.

 

Kolay gelsin bwcular 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s