Anaveri Aktifleştirme

Bilgi nesnesi tipindeki anaverinizde verilerinizi güncelleme zamanınız olabilir. Anaverideki güncelleme de belirli sorgularınızı etkiliyordur. Ana verinizde değişikliği yaptınız ama hala rapora yansımadığını gördünüz. Bir şey eksikti : anaveri aktifleştirmesi…

İki şekilde yapabilirsiniz :

  1. se38 işlem kodundan RSDDS_AGGREGATES_MAINTAIN programını çalıştırın. Bilgi nesnesi listesi kısmına etkinleştirmek istediğiniz bilgi nesnesini ekleyin. F8 ile çalıştırın.

İsterseniz arka plan job ı olarak da çalıştırabilirsiniz. Bunun için menü listesinden  program menüsüne ve artalanda çalıştır butonuna tıklayın.

2.  RSA1 modelleme işlem kodunda etkinleştireceğiniz bilgi nesnesini seçin. Üst menüden araçlar (tools) > Hiyerarşi ve Nitelik Değişiklikleri (Hierarchy / Attribute Change) butonuna basın.

Gelecek ekranda Bilgi Nesnesi listesine tıklayın. Otomatik olarak tüm bilgi nesneleri seçili gelir. Siz hepsini seçimden kaldırıp etkinleştirmek istediğinizi seçin sadece. Çalıştır a basın. Arka planda çalışan bu job ı sm37den görüntüleyebilir ve bittiğini anlayabilirsiniz.

 

Kolay gelsin bwcular 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s