BW Sorgu İstatistikleri

BW’da sorgu, fonksiyon ve tüm nesnelerin performansını ölçebilmek için st13 işlem koduna girin. ToolName kısmına BIIPTOOLS yazın. Yürüt (F8) e basın. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi BW Statistics Analysis butonuna basın.

ST13

Eğer performansını ölçmek istediğiniz şey raporunuz ise, aşağıdaki gibi BW Objects List i ardından da queries i seçin.

ST13

Yukarıdaki seçim ekranında girdiğiniz kriterlere göre 29.09.2015 tarihinde kullanıcı adı ECEOS olan kişinin çalıştırdığı tüm raporların istatistiki verileri F8 e basmanızla ekrana aşağıdaki gibi gelir. Query Runtime sütununu azalan düzende sıraladığınızda raporun gelmesi için en çok beklediğiniz sorgu en üste gelir.
ST13

En üstteki satırın step sütunundaki değerine tıkladığınızda Veri Yönetim İstatistikleri ekranına gelirsiniz. Bu ekranda da DB Read Time sütunu sizi ilgilendiren kısım. Rapor sorgunuzda hangi küpten veya ods den veri çekerken en çok zaman harcıyorsunuz, veri okuma hızı hangisinde daha düşük onu görürsünüz.

ST13

Bu ekrandan sonra raporunuzu hızlandırmak için yapacağınız en önemli şey db read time ı en yüksek olan kübün indexini BWA sunucusu üzerine kurmak olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s