Ölmeyen BW Süreçleri Öldürülür

BW sm37’de uzun süre çalışan ve durdurmak istediğiniz bir süreci tıklayıp stop butonuna bastığınızda o süreç durdurulur.

sm37

Ama bazı süreçler var ki bu şekilde durmaz. Onları sm50 den ancak durdurabiliriz. Bunun için öncelikle sm37de durdurmak istediğimiz sürece çift tıklıyoruz. İş Ayrıntıları butonuna bastığımızda çıkan ekranda sunucu adı ve sm50de görüntüleme satırı bilgisini alırız.

sm37

sm51 işlem kodundan yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi bitmeyen sürecimizin sunucusuna çift tıklanır. Çift tıklama işlemi ile aslında sm50 işlem koduna geçmiş oluruz. Gene yukarıda edindiğimiz satır sayısına göre sm50de o süreci bulup tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi Yönetim > Process > İptal e tılayın.

sm50

Karşınıza süreci bitirmek için 2 seçenek çıkar.

  • Çekirdek ile : Çekirdek ile bitir derseniz yaptığınız bu işlem loglanarak bitirilir. Ve siz logunuzu st11 işlem kodundan görebilirsiniz.
  • Çekirdek olmadan : Loglanmayarak süreç bitirilir. Ve st11de bu işlem ile ilgili tek bir kanıt dahi göremezsiniz.

Sonuçta durdurduğunuz sürecin durumunu sm37 de iptal edilenleri tıklayarak görebilirsiniz. Bazı süreçler sm50den çekirdek ile durdursanız bile durmayabilir. O zaman sm37 ye dönüp normal ilk baştaki gibi stop butonuna basıp durdurabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s