Dışişleri Bakanlığı Staj Duyurusu

Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), dış politika konularına ilgi duyan ve bu konularda tecrübe kazanmak isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine tam zamanlı staj imkânı tanımaktadır.

Staj kapsamında öğrenciler, tecrübeli diplomatların deneyimlerini dinleme fırsatına sahip olmakta ve Bakanlığa giriş aşamaları hakkında bilgi edinmektedirler. Bunun yanı sıra stajyerler, yerel ve uluslararası toplantılara katılım sağlamakta ve dış politikaya ilişkin bilgilerini artırma imkanı elde etmektedirler. Stajlarının sonunda sertifika almaya hak kazanan başarılı öğrenciler, aynı zamanda Bakanlığın işleyişini öğrenmekte ve hayat boyu sürecek arkadaşlıklar da kurmaktadırlar.

Staj programlarına öncelikli olarak üniversitelerin iktisadi idari bilimler / siyasal bilgiler fakültelerinde okuyan öğrenciler kabul edilmekle birlikte; imkânlar ölçüsünde diğer bölümlerin öğrencilerinin de başvuruları değerlendirilmektedir.

Staj başvuruları 9 – 15 Mart 2015 tarihleri arasında e-posta yoluyla kabul edilecek olup; adayın staj başvurusunun değerlendirilmeye alınabilmesi için fotoğraflı özgeçmişini, not ortalamalarını yansıtan belgelerin örneklerini ve stajyer aday formu eksiksiz olarak doldurup- Merkezimizin strategy@mfa.gov.tr adresine göndermesi gerekmektedir.”

Detaylı bilgi ve site için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s