Merhaba arkadaşlar,

Turkcell‘de Microsoft – MSP yada IBM – Next Gen Club üyeliği gibi Geleceği Yazanlar Elçilik ile üniversite öğrencilerine daha çok ulaşmak ve kullanmak için üniversite temsilciliği programına başlamış bulunmakta.
Geleceği Yazanlar blogunu ve etkinlik, yarışmalarını duymuşsunuzdur. Özellikle günümüz yazılım sektörünü mobil platformun ele geçirmesi ve ileriki yıllarda da bu potansiyelin giyilebilir teknolojilerle hareketliliği (mobility) devam ettireceğini ön gören Turkcell, taze kanları çekebilmek için üniversite temsilcilik programını duyurdu. Bu tip programlarda genelde öğrencilerin ayaklı pazarlama ve reklam tabelası olması amaçlanır. Ama akıllıca kullanılan bu tip programlarla öz geçmişinizi staj ve sunum deneyimleriyle doldurabilip iş ağı çevrenizi de genişletebilirsiniz.
Detaylı bilgi için bağlantı : https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/elçilik
Ayrıca SeminerciKız ablanızdan size tavsiye üniversite öğrenciliğinizi en iyi şekilde kullanın. Bir insanın herhalde hayatındaki en iyi yılları üniversite geçen yıllarıdır. Çünkü kişiliğiniz artık oturmuş olur, kendinizi tam keşfetmenizle daha kalıcı ve ileriye yönelik arkadaşlıklar edinir, daha önceden iç içe olmadığınız ve sorumluluğunu almadığınız hayatta daha da aktif rol alıp söz sahibi olursunuz. Bu zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirip hem hazırlık sınıfından itibaren iş dünyasının ve şirketlerin/organizasyonların size sunduğu imkanların kaymaklarını ballarını yiyebilirsiniz hem eğlenebilirsiniz hem de sosyal hayatta etkin ve aktif yer alıp eğitiminizi, sorumluluğunuzu en iyi şekilde bitirebilirsiniz.
Bu imkanları geç de olsa kendi kendine fark eden bir arkadaşınız olarak insanların deneyimlerinden faydalanmanızı – okumanızı, hayatın içinde daha çok rol alıp sorumluluktan kaçmamanızı aynı zamanda DÜŞÜNMENİZİ, BENİM DE BİR ÇÖZÜM ÖNERİM VAR deyip çevrenizdeki sosyal, siyasal olaylara kayıtsız kalmamanızı tavsiye ederim. Siz bunları yapın, aktif olun, kendinizi geliştirin. Zaten çevreniz ilk zamanlar sizi desteklemese, “tek kişi bu kadar şey yapamazsın”, “yapsan da ne fark eder bu ülkede torpil geçer” deyip kendileri gibi pasif yapmaya çalışsalar da ya da boş boş yaşamaya, salak salak sadece kafelerde oturup çene çalmaya çalıştırsa da sonradan sizin izinizden gideceklerdir.
Turkcell program tanıtımı gibi başlayıp öğütlerle yoğunlaştırarak devam ettirdiğim yazımı daha önceden yazdığım Üniversiteden İş Hayatına Geçişte Önemli Noktalar yazımın bağlantısını paylaşarak noktalıyorum.
*** Geleceğin ta kendisi olan aktif nüfusumuzu oluşturan siz gençler!!!
Ne kadar kıymetli olduğunuzu bilin ve zaman kaybetmeden dünyaya geliş amacınız doğrultusunda yaşayın. 
Okuyun, Öğrenin ve Üretin…
SeminerciKız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s