Çocuk Yetiştirme ve Gençlik Bakanlığı Projeleri

Diyeceksiniz bu iki konu ne alaka, nasıl birleştirdin 😀 şu kısa ama öz yazıyı okuyun. 

Bakanlığın yaptığı çeşitli kültürel gezi, kamplar, yarışmalar, eğitimler bulunmakta. 14-25 yaş arası tüm gençlere göre dağılımı olan projelerde yer almak için başvurular herkese açık ama DUYURUSU FAZLA YAPILMIYOR. Ve ne yazık ki bunu demek istemezdim ama hep de yandaşlar faydalanıyor. Yahu kimse bilmiyor bu projeleri, ne güzel hepsi ÜCRETSİZ.  Malum araştıran çocuklar çok az, aileler desen geçim derdinden işten güçten ve ne yazık ki bilinçsizlikten çocuklarını boş zamanlarında yönlendiremiyorlar 😦 evet ne yazık ki çoğu kişinin durumu bu. 

Oysaki ÇOCUKLAR BİRER PROJEDİR. Yeni bir nesil yetiştiriyorsunuz. Biraz bir şeylerin farkında olmalı anne, baba ve kardeşler. Maddi durumunuz olmayabilir ama devletin, çeşitli kurumların sosyal sorumluluk projesi kapsamında sağladığı imkanları araştırıp takip etmek de lazım. Küçük çocukların gelişimi çok önemli. Özel okullarda okumasalar da kısa – yaz dönemli eğitimlerle veya sosyal yönlerinin gelişeceği projelerle eksiklerini giderebilir ve kendilerini istedikleri alanda geliştirebilirler. Ne kadar erken yaşta başlarlarsa bu eğitimlere o kadar iyi onlar için. Hem toplumda kendilerini en iyi şekilde ifade edebilir, daha iyi yer kazanabilirler hem de sosyal çevreleri geniş olur. Malum çocuklar ailelerinden daha bilgili olup hayat standartlarını daha da kaliteleştirmelilerdir. Çünkü her geçen gün insanların olanakları daha da artmakta, ülkeler daha da gelişmektedir. 

“Kişiler önce kendilerini kalkındıracaklar, sonra ailelerini, sonra yakın çevrelerini ve en sonunda toplumsal kalkınma kendiliğinden gelecektir.” (E.O.) 😀

Bunları herkes düşünür ama kendi çapımızda dile de getirmek lazım 😀 daha ne düşünceler var da tembellik de var işte. Olsun yavaş yavaş yazacağım hepsini. 

 

Öğüt ve kafa ütülemek bu kadar. Şimdi de projeleri incelemek ve başvurmak için tıklayın.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s