.apk Dosyasından Proje Sınıfları Çıkarma

 

apk uzantılı dosyadan android proje sınıfları çıkarma işlemi için öncelikle dex2jar klasörünü ve projeye çevirdikten sonra sınıfları görüntülemek için jd gui indirmelisiniz.

İndirdiğiniz iki jar uygulamasını da apk dan projeye dönüştürmek istediğiniz uygulamayı da aynı klasöre koyun. Sonrasında dex2jar klasörünü zipten aynı yere çıkarın. Çıkarttığınız klasöre grip shift + sağ mouse tıklayıp “komut penceresini burda aç” tıkladıktan sonra açılan cmd komut ekranında dex2jar.bat  C:\Users\{bilgisayar adınız}\Desktop yazıp enter a basın. Burda bilgisayar adınızı girip masa üstüne tüm sınıf klasörlerini çıkartıyorsunuz. dex2jar.src.zip uzantılı çıkan klasördeki classları görmek için indirdiğiniz ikinci uygulama olan JD GUI yi açın. İçinde .exe uzantılı uygulamayı çalıştırıp File > Open File diyip classları çıkardığınız jar dosyasını gösterin.

 

İşte karşınızda marketten indirdiğiniz uygulamanın classları. Tabii burda layout klasörü ve görsellerin drawable-hdpi klasörleri yok. Onlara ulaşmanın da ayrı bi yöntemi var.

Drawable-hdpi altındaki görsellere ulaşmak için de .apk uzantılı uygulamanın uzantısını isim değiştirme kısmından .zip uzantılı olarak değiştirin. Klasöre girdiğinizde res > drawable-hdpi klasörü altında tüm görsellere ulaşmış olacaksınız.

Kaynak için stackoverflowa bakabilirsiniz. Kolay gelsin 😀

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s