LINKEDIN PROFİLİ GİZLEME

Her yazılım şirketinde merak edilen, yazılımıyla göz kamaştıran ve ortalığı kasıp kavuran bir yazılımcı vardır. Özellikle de yeni katılan stajyer veya yarı zamanlılarında şirketteki gözlerine kestirdikleri kişileri araştırma huyu vardır. Linkedin, facebook, twitter, youtube, google a bakmalar, mezun olduğu okulun verilerini bulmalar vs diye gider. Ama genelde araştırmacı yeni arkadaşlar daha bi dikkatli olur, gizliliğe, çaktırmamaya özen gösterir.

Bugün öğrendiğim kadarıyla bir arkadaşımız profil gizlilik ayarından bihabermiş ve de malum gözde yazılımcıya yakalanmış 😀  artık gençler sene olmuş 2013. Bak 30 aralık saat 22:49 kalmış 2014 e bir gün, e artık bilin şunları canım. Biraz daha dikkatli ve detaylı araştırmalarınız olsun iyice deneyim kazanırsınız. Bu kadar uzun lafın kısası linkedin de profil gizlemeyi yazıcam 😀 Ki günümüzde çoğu şirketteki yazılımcılar dahi bilmez. İş görüşmesi için sizi aradıklarında, “ha evet gördüm. Sizin şirketten biri profilimi incelemiş” dediğinizde hala şaşırıyorlarsa onların da bu ayarlamayı bilmediği ortaya çıkar. Neyse..

           Yukardaki linke tıklayın veya linkedin profilinizde ayarlar sayfasına girin. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi profillerini yayınladığınız kişiler sizi nasıl görsün seçeneğine tıklayın ve en alttaki anonymouse seçin.

blog

Tabii buna karşılık gizlediğiniz profil ayarınızdan dolayı siz de, size bakan kişilerin profillerini göremezsiniz 😀 etme bulma dünyası.  Haaımmm bir de “I do that, you do this” dünyası.

Benden tavsiye : Genel olarak profiliniz açık kalsın. Ama profilinizi inceleyen liste sekmesini açık bıraktıktan sonra siz bir profili inceleyeceğiniz zaman ayarlardan kapatıp bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s